Jak rozwiązac umowe z je***ą netią ?

Jak rozwiązac umowe z je***ą netią ?

Postprzez matti86 5 maja 2011, o 16:39

Witam jestem nieszczęśliwym posiadaczem umowy na internet do 6MB wcześniej była Neostrada 1mb i prędkość rzeczywista była czasem nawet ten 1mb za to w neti 6MB!!!! prędkość maksymalna to 150 kb a raz mi wyskoczyło w teście -1kb strony się nie chca otwierać niekiedy za 10-tym razem sie udaje Google otworzyć.
Niekompetentny doradca neti powiedział mi ze nie moge rozwiać umowy bo zapłacę za to kare 500 zł ale za to ze je***a netia sie nie wywiązuje z umowy to nic nie powiedział. W jaki sposób mogę rozwiązać umowę bez konsekwencji finansowych dla mnie ?
matti86

Re: Jak rozwiązac umowe z je***ą netią ?

Postprzez jaroo3 6 maja 2011, o 16:51

Witam jestem w podobnej sytuacji jak ty . Trzy miesiące temu podpisałem umowę z netią na transfer 6 MB/s przez pewien okres byłem zadowolony z tego internetu. Transfer osiągał ok 5MB. Po miesiącu zauważyłem dziwne zmiany w moim transferze, a mianowicie prędkość spadła do 1Mb a nawet poniżej, czasami przy ściąganiu przerywało połączenie z przyczyn mi nieznanych.Więc i ja szukam sposobu rozwiązania tego problemu. Może razem uda nam sie rozwiązać ten problem. Pie*****ć netię :evil: :evil: :evil:
Pozdro :D
jaroo3

Postprzez pomocnik 7 maja 2011, o 23:03

jakk juz pisalem pracuje w netii i chetnei wam powiem jak to wszystko wyglada, oczywiscie tutaj pisze cala prawde bo nie jestem zwiazany procedurami jak w pracy, jezeli chodzi o rozwiazanie umowy, w praktyce zrobcie tak:

zgłaszajcie kazdy problem techniczny
-najlepiej jak najwiecej, emailowo, telefonicznie
-pozniej napiszecie ze nie macie ciagle internetu takiego jaki powienien byc, złóżcie reklamacja i DR (dział reklamacji ) na podstawie CTT (zgłoszenia techniczne) rozwiaze wam umowe (w pismie koniecznie napiszcie ze prosicie o rozwiazanie umowy bez liczania oplaty wyrównawczej).
-wiekszosc problemow lezy po stronie TP ktora niestety specialnei zaniza tranfer aby meic argument przy nakrecaniu kl spowrotem do TP
pomocnik

Postprzez jaroo3 9 maja 2011, o 10:38

ok Wielkie dzięki za pomoc !!! :D :D
jaroo3

Postprzez matti86 9 maja 2011, o 17:18

pomocnik napisał(a):
zgłaszajcie kazdy problem techniczny
-najlepiej jak najwiecej, emailowo, telefonicznie
-pozniej napiszecie ze nie macie ciagle internetu takiego jaki powienien byc, złóżcie reklamacja i DR (dział reklamacji ) na podstawie CTT (zgłoszenia techniczne) rozwiaze wam umowe (w pismie koniecznie napiszcie ze prosicie o rozwiazanie umowy bez liczania oplaty wyrównawczej).

To samo usłyszałem od konsultanta neti jak zadzwoniłem na infolinie :) ALe dzięki za informacje :) Pozdrawiam :)
matti86

Postprzez mala 9 maja 2011, o 19:00

Tak naprawdę nie musicie składać rekalamacji.
Wystarczy, że po zgłoszeniu awarii zostanie stwierdzona konieczność zmiany kontraktu, czyli zmiany wersji prędkości na niższą. Wtedy dzwonicie na infolinie i mówicie konsultantowi, że nie wyrażanie na to zgody i prosicie o wypowiedzenie umowy. Konsultant wystawia zleceni na wypowiedzenie umowy na podstawie którego w ciągu kilku dni wysyłany jest do was dokument z wypowiedzeniem i usługi są wyłączane bez naliczenia OW (Opłaty Wyrównawczej).
mala

Postprzez pomocnik 15 maja 2011, o 14:54

Zgadzam sie z poprzedniczka. Warto sie zastanowic czy zerwanie umowy jest niezbedne, bo netia sama w sobie to dobra firma, ( pracowałem w tpsie, dialogu i novum) wiec mam juz opinie wyrobioną. Minusem netii sa słabi konsulatancji, praktycznie studenci których obsługa zależy od samopoczucia. w dziale reklamacji sporo dostajemy info od klientow ze zrywaja umowy ze wzgledu na obslugę, Netia proponuje lepsze ceny i ciekawe oferty, czasem warto zadzwonic i proposic o kontakt z działem utrzymania, który zawsze może zaproponować wiecej niż podstawowa oferta :)
pomocnik

Postprzez bartelas 26 paź 2011, o 02:32

Netia to banda złodziei. Stanowczo odradzam nigdy więcej!!!! Masa telefonów i kilkanaście pism w sprawie reklamacji. Wielki bałagan nikt nic nie wie. Konsultanci to banda kretynów nie maja zielonego pojęcia o oferowanej usłudze( wmawiali, że to ja mam problem ze swoim komputerem). Po 3-ech miesiącach awarii(brak internetu) wysłałem pismo o rozwiązanie umowy z winy operatora bez opłaty wyrównawczej(korektę otrzymałem jedynie za 2 miesiące awarii). Pismo zostało przyjęte na moich warunkach, upewniłem się również telefonicznie dzwoniąc na ich infolinię. Technicy usunęli usterkę w centralce przy czym potrzebowali na to 4 miesiecy. Obecnie po 1.5 miesiąca przebudzenie Netia wysyła mi opłatę karną za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Przestrzegam każdego niech dobrze się zastanowi dwa razy.
bartelas

Postprzez jeyjey 30 paź 2011, o 20:08

no to może ktoś mi powie jak rozwiązać taką sytuacje...
po kilku rozmowach z pracownikiem netii Damianem Nerkowskim (celowo podaję imię i nazwisko tego Pana) zdecydowałem się na zamianę operatora z Tp na Netię...
W TP miałem telefon, internet i tv i to samo chciałem mieć tutaj.
Pan Damian za każdym razem podkreślał że tak będzie...
no więc podpisałem umowę na świadczenie usług przez netię z jednoczesnym odejściem od TP
miało to wyglądać tak że podpisujemy umowę , po aktywacji neta i telefonu trzeba zadzwonić na bok i zamówić telewizję wszystko w cenie 99zł miesięcznie. po aktywacji i telefonie do bok co usłyszałem że nie ma możliwości na łaczach tp podłączenie telewizji...
czyli celowo zostałem wprowadzony w błąd bo pytanie czy będzie było tak będzie...
po złożeniu reklamacji że zostałem celowo wprowadzony w błąd otrzymałem pismo że mogę zrezygnować jaknajbardziej ale płacę karę 442zł (chyba) a oni nie mają możliwości odłsuchania rozmowy z konsultantem więc reklamacja została rozpatrzona negatywnie...
jeyjey

Postprzez mala 11 lis 2011, o 09:15

jeyjey napisał(a):no to może ktoś mi powie jak rozwiązać taką sytuacje...
po kilku rozmowach z pracownikiem netii Damianem Nerkowskim (celowo podaję imię i nazwisko tego Pana) zdecydowałem się na zamianę operatora z Tp na Netię...
W TP miałem telefon, internet i tv i to samo chciałem mieć tutaj.
Pan Damian za każdym razem podkreślał że tak będzie...
no więc podpisałem umowę na świadczenie usług przez netię z jednoczesnym odejściem od TP
miało to wyglądać tak że podpisujemy umowę , po aktywacji neta i telefonu trzeba zadzwonić na bok i zamówić telewizję wszystko w cenie 99zł miesięcznie. po aktywacji i telefonie do bok co usłyszałem że nie ma możliwości na łaczach tp podłączenie telewizji...
czyli celowo zostałem wprowadzony w błąd bo pytanie czy będzie było tak będzie...
po złożeniu reklamacji że zostałem celowo wprowadzony w błąd otrzymałem pismo że mogę zrezygnować jaknajbardziej ale płacę karę 442zł (chyba) a oni nie mają możliwości odłsuchania rozmowy z konsultantem więc reklamacja została rozpatrzona negatywnie...

Umowa została zawarta pisemnie. Podpisując ją oświadczyłeś, że znasz warunki, regulamin.... Zgodnie z nimi może się zdarzyć tak, że Netia nie podłączy jakiejś z usług jeżeli nie będzie możliwości technicznych na jej świadczenie. Poza tym na umowie było zaznaczone, że zakupujesz internet i telefon. Gdyby była to umowa na cały trójpakiet i któraś z usług nie mogłaby być świadczona to mógłbyś wypowiedzeić umowę na pozostałe usługi z racji tego, że zdecydowałeś się na internet i telefon tylko i wyłącznie dla posiadania telewizji. Na Twojej umowie niestety nie było informacji na temat telewizji więc tutaj nie wypowiesz umowy bez naliczenia dodatkowych kosztów.

Ogólnie to możesz zrezygnować, ale wtedy będziesz miał naliczone opłaty aktywacyjne albo po prostu wykupić telewizję u jakiegoś operatora telewizji cyfrowej/kablowej. Możesz też zakupić dostęp do telewizji przez internet w Netii (HBO GO) za 29,90 zl miesięcznie......
mala

Następna strona

Powrót do Usługi na linii TP